ΚΥΠΕΛΛΟ : Ανετη νίκη πρόκριση για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Ευκολα πέρασε στους "8" του κυπέλλου ο ΗΡΑΚΛΗΣ που επικράτησε σήμερα στα Θυμιανά με σκορ 6-1 του Πανοινούσσιου .

Ο Λάϊος κέρδισε πέναλντι και ο Αφεντής άνοιξε το σκορ στο 17' . Ο Κοκοκύρης με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 , ενώ το 3-0 έγινε και πάλι από τον Αφεντή , που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου . Ο Λάιος στο 52' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, με τον Αφεντή να σημειώνει και 3ο τέρμα για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του κανοντας το 5-0 στο 68ο λεπτό . Ο Πιπερίδης μείωσε για τον Πανοινούσσιο , σε 5-1 με πέναλντι και ο Nούρε έγραψε το τελικό 6-1 στο 85ο λεπτό.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ : 1η Φάση Κυπέλλου Χίου  2017-2018

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 9 Δεκεμβρίου 2017 ώρα 14:30

ΓΗΠΕΔΟ : Θυμιανών

ΕΠΑΙΞΑΝ : Μαυρέλης (46' Σαββίδης), Σαχίνογλου, Γρίγος (58' Αφενδής), Ελευθερίου, Τομάζος (67' Κουμπής), Τελίδης, Κοκοκύρης, Πάλλας, Αφεντής, Κυριαζής (46' Νούρε), Λαϊος.

Την 18αδα συμπλήρωσαν : Σίμος , Μουχλής, Καλογεράς.