ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : Για άλλο ενα παιχνίδι η τύχη δεν μας χαμογέλασε !!!

Την ήττα με 1-2 γνωρισε σήμερα η ομάδα μας απ τον ΑΠΟ Χίου.

Στο πρώτο τέταρτο του αγώνα είχαμε τρεις κλασικες ευκαιρίες για να προηγηθούμε , δυο με Κοκοκύρη και μια με Κυριαζή . Καταφέραμε να προηγηθουμε με τον Κοκοκύρη στο 32' μετά από πάσα του Πάλλα και να πάμε στο ημίχρονο χωρίς μεγάλη ευκαιρία για τον αντίπαλο μας.

Στο δευτερο μέρος ο ΑΠΟ ισσορόπησε και κατάφερε να ισσοφαρίσει μετά από πλάγιο με την μπάλα να μένει στην περιοχή και τον Νέλα να σουτάρει και να τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-1. Παρότι πιέσαμε και είχαμε ευκαιρίες με Πουλιό και σουτ του Κοκοκύρη στο δοκάρι και άλλο σουτ του Κοκοκύρη που απέκρουσε πολύ δύσκολα ο Πνευματικούδης , ο ΑΠΟ ήταν εκείνος που τελικά πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις όταν ο Διαιτητής καταλόγισε πέναλντυ σε χέρι του Μουχλή , που εκτελέστηκε ευστοχα για το τελικό 1-2 .

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ : 9η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Χίου  2017-2018

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 19 Νοεμβρίου 2017 ώρα 15:00

ΓΗΠΕΔΟ : Θυμιανών

ΕΠΑΙΞΑΝ : Μαυρέλης, Σαχίνογλου , Γρίγος , Ελευθερίου, Τομάζος, Τελίδης, Κοκοκύρης , Πάλλας (85' Σίμος), Κυριαζής, Πουλιός (78' Μουχλής), Νούρε (87' Λάϊος).

Την 18αδα συμπλήρωσαν : Σαββίδης , Αλέκου , Κουμπής , Σταυράκης.