ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : Ισσοπαλία για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Την πρώτη μας ισσοπαλία για το πρωτάθλημα , είχαμε σήμερα με αντίπαλο τον Βαρβασιακό και τελικό σκορ 2-2.

Στο πρώτο μέρος είχαμε καλές ευκαιρίες με Βασιλάκη και Λάϊο και καταφέραμε στο 38' με ευστοχη εκτέλεση πέναλντι του Βασιλάκη να προηγηθούμε με 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου .

Στο δευτερο μισό καταφέραμε να προηγηθούμε με 2-0 στο 55' με ωραίο σουτ του Κοκοκύρη μετά από κεφαλιά  πάσα του Βασιλάκη . Ο Κοκοκύρης είχε κι αλλη ευκαιρία για γκολ αλλα το σουτ του κατέληξε αουτ στο 59' . Απο εκει και πέρα ο Βαρβασιακός κατάφερε να μειώσει στο 65' με απευθείας κόρνερ και να μπει και πάλι στον αγώνα . Η φάση του αγώνα ήταν στο 94ο λεπτό όταν ο Τομάζος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα για φάουλ λίγο έξω από την περιοχή μας και οι παίκτες του Βαρβασιακού εκτέλεσαν το φάουλ με τη μπάλα να βρίσκει στο τείχος και να επιστρέφει στα πόδια του Μουστρίδη που με δυνατό σουτ νίκησε το Σαββίδη και έκανε το 2-2 στην τελευταία κυριολεκτικά φάση του αγώνα !

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ : 3η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Χίου  2017-2018

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 7 Οκτωβρίου 2017 ώρα 16:30

ΓΗΠΕΔΟ : Θυμιανών

ΕΠΑΙΞΑΝ :Σαββίδης (C), Κοκοκύρης, Ελευθερίου (46' Σταυράκης), Σαχίνογλου ,Τελίδης (58' Πάλλας), Γρίγος,(65' Μουχλής), Λάϊος, , Αφενδής, Τομάζος, Σίμος (46' Νούρε), Βασιλάκης.

Την 18αδα συμπλήρωσαν : Μαυρέλης , Κουμπής , Μαργαρίτης.