ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : Νίκη στο τέλος της σεζόν για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Με σκορ 6-1 επικράτησε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επί του Πανοινουσσιου για τον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος της σεζόν 2017-2018 , καταλαμβάνοντας την 7η θέση με 38 βαθμούς .

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κυδωνάκης εβγαλε τη σέντρα με τη μπάλα να βρίσκει στο χέρι αμυνόμενου και τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλντι. Ο Βασιλάκης ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0 . Στο 14ο λεπτό ο Κοκοκύρης πήρε την κάθετη πάσα από τον Πάλλα και με πλασέ νίκησε τον Ορφανούδη για το 2-0 . Στο 28' μετα από λάθος στην άμυνα ο Βασιλάκης πλάσαρε και σκόραρε για το 3-0 . Ο Λάϊος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή και την μπάλα να βρίσκει πρώτα στο αριστερο καθετο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα έκανε το 4-0 . Στο 76' ο Πανοινούσιος μείωσε σε 4-1 και στο επόμενο λεπτό ο Αφενδής με ωραίο αριστερό σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα για το 5-1 . Το τελικό 6-1 έγινε στο 82' με κεφαλιά του Βασιλάκη ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ. Ευκαιρίες και καλές στιγμές είχαμε με τους Λαϊο , Γρίγο , Βασιλάκη , Αφενδή και Πάλλα.

Η τελική Βαθμολογία για φέτος : Κανάρης 60 , Ποσειδώνας 43 , Θύελλα 40 , ΑΠΟ Χιου 39, Δάφνη 39 , Μικρα 38 , ΗΡΑΚΛΗΣ 38 , Ατρομητος 27 , Φάρκαινα 14 , Βαρβασιακός 13 , Πανοινούσσιος 11 , Πανεπιστήμιο 11.