ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : Ξέσπασε ο ΗΡΑΚΛΗΣ !!

Την 3η του νίκη πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ "σκορπίζοντας" το Πανεπιστήμιο με 0-8 !

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 8ο λεπτό με τον Κυριαζή που πήρε την πάσα από τον Λαϊο και αφού απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1 . Στο 29' ο Κοκοκύρης με ωραίο σουτ έκανε το 0-2 και στο 41' το 0-3 . Στο 43' ο Πάλλας έβγαλε μόνο του τον Κοκοκύρη που με υποδειγματικό πλασέ σκόραρε για το 0-4 κάνοντας χατ-τρικ ! Ο Πάλλας στο 45' έβγαλε στον Κοκοκύρη με τον τελευταίο να δίνει παράλληλα την πάσσα στον Πουλιό που από κοντά έκανε το 0-5. Ευκαιριες είχαμε ακόμα με Λάϊο , Πάλλα , Κοκοκύρη , Πουλιό και Ελευθερίου .

Στο 2ο μέρος πετύχαμε ακόμα τρία γκολ με τον Αφεντή στο 79' με ωραίο πλασέ για το 0-6 . Το 0-7 έγινε από τον Λάϊο με δυνατό σουτ στο "Γ" της εστίας στο 82ο λεπτό και το τελικό 0-8 έκανε ο Αφεντής με δυνατό σούτ μέσα από την περιοχή στο 88' . Λάϊος , Κοκοκύρης, Μουχλής και Αφεντής είχαν ευκαιρίες και για άλλα γκολ .

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ : 8η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Χίου  2017-2018

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 12 Νοεμβρίου 2017 ώρα 15:00

ΓΗΠΕΔΟ : Χίου

ΕΠΑΙΞΑΝ : Μαυρέλης, Σαχίνογλου, Αφενδής, Ελευθερίου, Τομαζος (46' Μουχλής), Τελίδης, Κοκοκύρης , Πάλλας (46' Νούρε), Πουλιός (C)(55' Αφεντής), Κυριαζής (62' Γρίγος), Λάϊος .

Την 18αδα συμπλήρωσαν : Σαββίδης , Σίμος ,Σταυράκης